Zieleń osiedlowa
Zieleń towarzysząca osiedlom mieszkaniowym spełnia bardzo wiele zastosować. Oczywiście w pierwszej musi spełnić funkcję estetyczną. W końcu jest to wspólny ogród wszystkich mieszkańców. Jednak często zapominamy, że tereny przy naszych osiedlach mogą stanowić naturalną przestrzeń do rekreacji i wypoczynku. Wprowadzając przy osiedlach mieszkaniowych odważne i nowatorskie rozwiązania jesteśmy w stanie stworzyć przestrzeń, która spełni oczekiwania zarówno seniorów, rodzin z dziećmi jak i młodych aktywnych osób. Istotne jest również to, aby tereny zielone izolowały nas od hałasu, kurzu i pyłu, które stanowią nierozłączny negatywny element życia w mieście. Zatem poprzez zieleń na osiedlach możemy wprowadzić ład, piękno i funkcjonalność w nasze najbliższe otoczenie. Dlatego warto powierzyć to zadanie naszym doświadczonym projektantom. Ich nieszablonowe podejście i kreatywność gwarantują stworzenie wyjątkowej przestrzeni.
Zieleń przy firmach i obiektach handlowych
Projektując zieleń przy firmach i obiektach handlowych musimy zwrócić szczególną uwagę na 2 grupy ludzi. W pierwszej kolejności są to Twoi klienci. W ich wypadku rozplanowanie roślinności ma na celu odpowiednie wyeksponowanie budynku. Musi współgrać z wizją artystyczną projektanta, stawić jej dopełnienie. Ponad to ważny jest aspekt funkcjonalności. Odpowiednie umiejscowienie zieleni musi pomóc klientowi w poruszaniu się po obiekcie oraz sprawić, aby czuł się przyjemnie i komfortowo. Dzięki temu będzie chętniej i częściej odwiedzał Twoją firmę. Drugą grupą, o której nie można zapomnieć to pracownicy. Roślinność wokół Twojej firmy powinna pozytywnie oddziaływać na samopoczucie osób, które zatrudniasz. Powszechnie wiadomo, że obecność zieleni w miejscu pracy pozwala się odprężyć i zrelaksować. Tworząc wokół Swojej firmy przyjazne środowisko wypełnione roślinnością poprawiasz samopoczucie pracowników, dzięki czemu wrasta ich efektywność i zaangażowanie w wykonywaną pracę.
Zieleń drogowa
Roślinność, która rośnie przy drogach nie jest tylko po to, aby cieszyć oko. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni skarp i nasypów przed erozją. Tylko szybkie i trwałe doprowadzenie do powstania warstwy wegetacyjnej może zapobiec osunięciom ziemi. Zatem bezpieczeństwo podróżujących oraz trwałość inwestycji drogowych w dużym stopniu zależy od profesjonalnego podejścia do kwestii pielęgnacji zieleni przy drogach. Nasza oferta obejmuje kompleksowe podejście do tego tematu. Od wycinki i prac przygotowawczych poprzez umacnianie nasypów, siew i nasadzenia po prace wykończeniowe i pielęgnację. Nasz doświadczony zespół wybiera odpowiednie rozwiązania w zależności od rodzaju skarpy, warunków glebowych i kąta nachylenia. Wszystkie prace wykonywane są wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i wykwalifikowanej załogi. Dzięki temu tereny przy drogach szybko uzyskują atrakcyjny wygląd, a odpowiedzi dobór rozwiązań i roślin gwarantuje trwałość inwestycji.
Otoczenie placów zabaw i boisk
Stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni dla najmłodszych jest naszym obowiązkiem. Dlatego planując aranżację placów zabaw warto zadbać o to, aby jego otoczenie również gwarantowało dzieciom możliwość komfortowej zabawy. W tym wypadku szczególną rolę odgrywa umiejętnie dobranie gatunków oraz rozplanowanie zieleni. To ona w naturalny sposób porządkuje przestrzeń. Dzięki na przykład żywopłotom, które uwidaczniają granice placu zabaw tworzymy bezpieczną enklawę, w której dzieci mogą swobodnie spędzać czas. W tej materii skupiamy się na wyborze gatunków które można bezproblemowo formować. Unikamy roślin, u których występują ciernie, kolce oraz trujące kwiaty i owoce. Projektując plac zabaw pamiętamy również o odpowiednim zacienieniu terenu. Nie chcemy, aby dzieci były skazane na nieustanną obecność słońca. Wykorzystujemy do tego odpowiednie gatunki drzew, które cechuje wysoko osadzona i bujna korona oraz gładka kora uniemożliwiająca wspinanie. Ponieważ place zabaw powstają często przy parkingach i w centrach osiedli mieszkaniowych zieleń musi również izolować dzieci od pyłu i kurzu oraz hałasu. Zapewni to najmłodszym nie tylko spokojną, ale również zdrową zabawę. Oczywiście każda zaplanowana roślinna stanowi dopełnienie kompozycji, dzięki czemu całość pełni również funkcję estetyczną.
Woonerfy, parki kieszonkowe
Pogodzenie coraz większej urbanizacji przestrzeni miejskiej z tak potrzebną obecnością zieleni jest dużym wyzwaniem. Aby mu podołać trzeba podążać na trendami i wdrażać rozwiązania znane na całym świecie. Jednym z nich jest tworzenie woonerfów. Są to ulice przekształcone w taki sposób, by wciąż mogły jeździć po niej samochody, ale pierwszeństwo na niej mają piesi i rowerzyści. Ulica zaprojektowana w takim styli zachowuje funkcję komunikacyjną ale przy okazji staje się też deptakiem, parkingiem i miejscem spotkań mieszkańców. Tworzenie woonerfów jest rozwiązaniem problemu ciągłego wzrostu ruchu samochodowego w miastach. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu ulicy można na niej pogodzić obecność aut z potrzebą stworzenia przestrzeni do rekreacji i odpoczynku. Woonerf nie tylko poprawia funkcjonalność ulicy, ale również pozytywnie wpływa na jej estetykę. Odpowiedzią na coraz większą urbanizację są również parki kieszonkowe. Idea ich tworzenia skupia się wokół wykorzystania każdej, nawet najdrobniejszej przestrzeni miejskiej na zaaranżowanie mikro parku. Dzięki pomysłowości i nieszablonowemu myśleniu niewielkie przestrzenie mogą stać się enklawami zieleni. Czasami wystarczy niewielki fragment gruntu między zagospodarowanymi działkami, żeby stworzyć miejsce pełne zieleni, które pozwoli na odrobinę relaksu i kontaktu z naturą. Parki kieszonkowe mogą powstawać wokół pomników, miejsc pamięci, rzeźb czy instalacji artystycznych. Ich obecność w tkance miejskiej ogranicza tylko wyobraźnia projektantów.