Wrzosowiska2018-11-14T13:00:48+00:00

Project Description

Aby wrzosowisko zrobiło odpowiednie wrażenie musi mieć wystarczająco dużo przestrzeni. Dlatego jest to rozwiązanie idealne do parków, które pozwalają na pełne oddanie wyjątkowości tych roślin.
Choć ta formacja roślinna w naturalny sposób kojarzy się z wrzosami, to tak na prawdę jest to precyzyjna kombinacja różnych gatunków. Tylko ich odpowiednie połączenie daje wyjątkowy efekt wizualny. Ale to nie wszystko. Gatunki wrzosowate posadzone w grupie tworzą swoisty mikroklimat, który sprzyja ich rozwojowi.
Dzięki temu powstaje nie tylko wyjątkowo i efektowna rabata, ale również swoisty ekosystem, który pozytywnie oddziałuje na cały park. Ponad to odpowiedni dobór roślin pod względem kolorów i czasu kwitnięcia pozwoli zachować efektowny wygląd wrzosowiska przez cały rok.
Projektując wrzosowisko nasi eksperci zadbają o to, aby w jego skład wchodziły gatunki o podobnych wymaganiach pielęgnacyjnych. Należy pamiętać, że wrzosowisko wymaga szczególnej opieki zwłaszcza w okresie zimowym. Tylko odpowiednie zabezpieczenie przed mrozem zagwarantuje, że będziemy mogli cieszyć się jego wyjątkowym wyglądem również w kolejnym roku.

Project Details