Otoczenie placów zabaw i boisk2018-11-21T15:02:04+00:00

Project Description

Stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni dla najmłodszych jest naszym obowiązkiem. Dlatego planując aranżację placów zabaw warto zadbać o to, aby jego otoczenie również gwarantowało dzieciom możliwość komfortowej zabawy.
W tym wypadku szczególną rolę odgrywa umiejętnie dobranie gatunków oraz rozplanowanie zieleni. To ona w naturalny sposób porządkuje przestrzeń. Dzięki na przykład żywopłotom, które uwidaczniają granice placu zabaw tworzymy bezpieczną enklawę, w której dzieci mogą swobodnie spędzać czas. W tej materii skupiamy się na wyborze gatunków które można bezproblemowo formować. Unikamy roślin, u których występują ciernie, kolce oraz trujące kwiaty i owoce.
Projektując plac zabaw pamiętamy również o odpowiednim zacienieniu terenu. Nie chcemy, aby dzieci były skazane na nieustanną obecność słońca. Wykorzystujemy do tego odpowiednie gatunki drzew, które cechuje wysoko osadzona i bujna korona oraz gładka kora uniemożliwiająca wspinanie.
Ponieważ place zabaw powstają często przy parkingach i w centrach osiedli mieszkaniowych zieleń musi również izolować dzieci od pyłu i kurzu oraz hałasu. Zapewni to najmłodszym nie tylko spokojną, ale również zdrową zabawę. Oczywiście każda zaplanowana roślinna stanowi dopełnienie kompozycji, dzięki czemu całość pełni również funkcję estetyczną.

Project Details