Ogrody sensoryczne – ogrody zmysłów2018-11-21T13:45:17+00:00

Project Description

Czy przestrzeń parkowa może zyskać walory terapeutyczne i edukacyjne? Oczywiście, że tak. Przyroda daje nam niesamowite możliwości w kreowaniu otaczającej nasz rzeczywistości. Dzięki temu możemy stworzyć ogrody sensoryczne. Wyjątkową przestrzeń, która będzie oddziaływała na wszystkie nasze zmysły czyli wzrok, słuch, węch, smak i dotyk.
Ogrody te tworzone są zarówno dla osób sprawnych jak i nie. Dlatego tak istotne na etapie projektowania jest zatroszczenie się o potrzeby obu tych grup. Bo z jednej strony ogród sensoryczny poprzez odziaływanie na różne zmysły pozwala odczuć i wyobrazić sobie dany krajobraz nawet przy pewnych dysfunkcjach. Z drugiej zaś ma on walor edukacyjny. Bo to właśnie dzięki oddziaływaniu na różne zmysły możemy lepiej poznać i zrozumieć świat przyrody. Poznać jego niezwykłe bogactwo i różnorodność.
Stworzenie ogrodu zmysłów jest olbrzymim wyzwaniem, wymaga olbrzymich pokładów wyobraźni i kreatywności. Warto powierzyć je doświadczonym projektantom, którzy wzbogacą go o całą gamę wyjątkowych doznań. Dzięki temu powstanie wyjątkowa przestrzeń, która pozwoli na bliższy kontakt z naturą. Ogród sensoryczny stworzony przez naszych projektantów w niebanalny sposób wzbogaci każdy park.

Project Details