Łąki kwietne nektarujące – Restauracje dla owadów2018-11-21T13:09:58+00:00

Project Description

Czy trawnik koło domu to jedyne rozwiązanie? Otóż nie. Żywą alternatywą jest posadzenie łąki kwietnej. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla właścicieli dużych ogrodów, którzy nie chcą poświęcać wiele czasu na pielęgnację trawnika.

Jakie są jej zalety? Łąki kwietne doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach siedliskowych. Zamiast walczyć z nadmiarem wilgoci czy zbyt suchą glebą nasi eksperci wybiorą rośliny przystosowane do warunków panujących w twoim ogrodzie.

Zaletą łąki kwietnej jest łatwość w pielęgnacji. Nie trzeba jej nawozić ani podlewać. Oczywiście jeśli rośliny zostały dobrze dobrane do środowiska. Zatem pielęgnacja łąki sprowadza się raptem do kilku koszeń w roku.

Kolejną zaletą łąki kwietnej jest jej unikalny i naturalny wygląd, pełny kolorów, które zmieniają się w zależności od pory roku. Z czasem zaczyna ona żyć własnym życiem tworząc co roku nowe kompozycje kwiatowych dywanów. Ponad to jest domem i restauracją dla owadów. Dzięki temu tworzy się na niej unikalny ekosystem.

Project Details