Drzewa + krzewy iglaste i liściaste2018-11-07T09:22:35+00:00

Project Description

Drzewa stanowią jeden z głównych elementów przyszłego ogrodu. Jednak samo ich rozlokowanie to za mało. Kluczowe jest prawidłowe zasadzenie drzew, które sprawi, że przyjmą się i będą ładnie rosły. Jeśli nie zostanie to zrobione prawidłowo już na samym początku tworzenia naszego ogrodu popełnimy błędy, które trudno będzie naprawić.
Oczywiście najważniejszy jest wybór odpowiednich gatunków, pasujących do naszego ogrodu. Nie mniej ważna jest również odpowiednia ziemia. Różne drzewa preferują różny typ podłoża. Na przykład iglaki lubią lekko kwaśne podłoże, a kasztanowiec czy leszczyna zasadowe. Prawidłowy odczyn gleby pozwoli naszemu drzewu rozwijać się prawidłowo.
Kolejna trudność to odpowiedni rozstaw. Aby to dobrze zaplanować musimy mieć świadomość jak będzie wyglądało sadzone drzewo za 20 lat. Nie bez znaczenia jest również jego prawidłowe opalikowanie oraz pielęgnacja przez cały okres wzrostu.
Dlatego powierzenie tego zadania profesjonalistom pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych błędów. A nasze drzewo stanie się ukoronowaniem ogrodu.

Project Details