Your address will show here +12 34 56 78
DREWNO OPAŁOWE

MIĘKKIE I TWARDE

Ogrzewanie domu drewnem to znacznie więcej niż dostarczanie ciepła. Ogień w kominku i unoszący się zapach drewna sprawiają, że postrzegasz zimę w inny sposób niż wcześniej oczekiwałeś. 

W naszej wieloletniej działalności przede wszystkim kierujemy się zadowoleniem Klienta, dlatego zamówione drewno dostarczamy starannie poukładane na samochodzie, w odpowiedniej ilości oraz w wybranym sortymencie.

 

Dojeżdżamy na umówioną godzinę, w terminie uprzednio uzgodnionym z Klientem.

601 694 617

JAKIE DREWNO?

  • Text Hover
DREWNO MIĘKKIE

topola, wierzba, lipa, sosna, świerk

Lżejsze rodzaje drewna są doskonałe jako drewno kominkowe, szczególnie na chłodne noce na początku i na końcu zimnych pór roku. Zapewniają one czystsze spalanie bez zamiany domu w saunę, palą się szybciej, a uzyskany węgiel drzewny, pozostawiony w palenisku, może być spalony razem z polanami z twardszego rodzaju drewna.
  • Text Hover
DREWNO TWARDE

jesion, klon, akacja, dąb, buk

Paleniu twardego drewna towarzyszy niewielki płomień, oddaje ono więcej ciepła spalając się wolniej, a więc nie wymaga również tak częstego dokładania.

W efekcie, chociaż droższe w zakupie, jest ono bardziej ekonomiczne, bo twarde gatunki dostarczają więcej ciepła niż lżejsze o tej samej objętości, więc ich zapas zajmuje mniej miejsca niż w przypadku drewna miękkiego.